Bussi-, trammi-, trolli- ja raudteeteenused moodustavad Tallinna ühistranspordi süsteemi. Tallinna Linnatranspordis on peamiselt bussi-, trammi- ja trolliteenused. Elron pakub rongiteenuseid.
Tallinna Autobussikoondised ja Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise AS pakkusid kord eraldi trammi-, trolli- ja bussiteenuseid; Kuid 2012. aastal ühinesid need ettevõtted Tallinna Linnatranspordi AS-iga (TLT).
Ainus Eesti linn, mis on kunagi kasutanud trammi või trolliliiklust, on Tallinn. 1888. aastal debüteeris esimene trammiliin. Trollibussid kavandati Tallinna jaoks algselt 1946. aastal, kuid esimene marsruut ei hakanud toimima enne 1965. aastat. Sellest ajast alates on trollide võrk kasvanud üheksale marsruudile, ehkki teenindus on hakanud vähenema. Praegu on töös 4 liini.
Alates 1970. aastatest on Tallinn kaalunud kergraudteesüsteemi juurutamist. Kui Eesti Nõukogude Liidust iseseisvus, jäi projekt ootele, kuid 2000. aastatel võeti see uuesti üles. 10–12 peatusega kergraudtee algaks kesklinnast, tavaliselt Vabaduse väljakult või Viru keskusest ja lõppeks Lasnamäel.
Tallinna suurima raudteejaama nimi on Balti Jaam, kust väljuvad kõik rongid. Kohalikke rongiteenuseid pakub Elron läänes Keilasse, Paldiskisse ja Turbasse ning idas Aegviidusse, pika maa teenuseid aga Pärnusse, Viljandisse, Tartusse ja Narva. Elron on Edelaraudtee ettevõtte nendel liinidel üle võtnud alates jaanuarist 2014. Kesklinnast Tallinna lõunapoolseimasse linnaosa Nõmmele on kiirtranspordi põhiliik rongid.
Sõiduplaanid
Tallinna ühistranspordis on veebipõhised sõiduplaanid seitsmes keeles: eesti, inglise, soome, vene, saksa, läti ja leedu. Sõiduplaanis on sisseehitatud reisiplaneerija ja reaalajas kaardikuva sõidukite asukohast.
Ka rongiplaanidel on näha rongide asukohti reaalajas.
Piletid
Ühtne piletisüsteem katab kõik Tallinna bussi-, trammi- ja trolliliinid. Harjumaa linnalähirongidele ja liinidele kehtivad teised piletihinnad, mis on määratud läbitava vahemaa järgi.
Alates 1. jaanuarist 2013 on tallinlased saanud kasutada ühistransporti piletiraha maksmata, mis teeb Tallinnast esimese Euroopa pealinna, kes seda teeb. Linnaliinid rongides on sellest ajast samuti linnaelanikele tasuta vastavalt hilisemale Elroni ja Tallinna Linnavolikogu vahel sõlmitud lepingule.
Tallinna busside sõiduplaanid
Südalinnas Viru keskusest leiate Tallinna peamise bussijaama. Viru keskusest väljub Tallinna 72 bussiliinist 14. Suuremad lõpp- ja stardijaamad on Väike-Õismäel, Keskuses, Selis, Balti Jaamas, Priisles, Kadakas, Vana-Pääskülas ja Koplis.
Bussiliinid on Tallinnas praktiliselt kõikjal, ka tiheasustusega piirkondades, kuid eriti Pirital, Lasnamäel, Haaberstis ja Nõmmel, kus need on linna ühistranspordivõrgu selgrooks, kuna neis piirkondades puuduvad trammid ja trollid. Regulaarsed linnalähirongid läbivad küll Nõmme naabruskonda, kuid praegu on süsteem suhteliselt ebaefektiivne, sest Nõmme linnaosas puudub bussiliin, mis oleks mõeldud linnalähirongide “söötmisliiniks”, ehk millega inimesed saaksid rongideni ja tagasi.
Liinid ja sõiduplaanid määrab Tallinna Transpordiamet. Peaaegu kõigil liinidel on kaks terminali, millest üks on juhtide puhkepauside jaoks sobilik. Suurema osa päevast sõidavad marsruudid ajavahemikus 5:20–0:20. Bussiliinide kasutatavus ja kellaaeg mõjutavad seda, kui sageli need graafikus käivad. Suurem osa tihedalt asustatud Lasnamäe, Väike-Õismäe, Mustamäe ja Pelguranna linnaosadesse suunduvatest bussiliinidest, mis kõik ehitati nõukogude okupatsiooni ajal, on tavaliselt 6–15-minutilise intervalliga, samas kui madala tihedusega Nõmme ja Pirita liinidel on tavaliselt 12–60-minutiline intervall: On ka mõned liinid, mis sõidavad ainult tipptundidel, mitte nädalavahetustel.
Tallinna trammide sõiduplaanid
Umbes 19,7 kilomeetri pikkune trammivõrk teenindab peamiselt kesklinna ja selle ümbrust. Tallinnas on kokku ligikaudu 70 trammi, kuid igapäevaselt kasutatakse neist vaid pooli. Trammisüsteemi käitamise eest vastutab TLT.
Tallinna trollide sõiduplaanid
Eelkõige sõidavad trollibussidega Mustamäe linnaosa Lääne-Tallinnas. Teenindus trollibussidel algas 1965. aastal. Kahe sõiduki vahel samal trolliliinil on sõiduplaanis tavaliselt 8-15-minutiline vahe.
TLT kasutab Solaris Bus & Coachi trollibusse Solaris Trollino 12 ja Solaris Trollino 18. TLT AS-i sõidukiparki kuulub 50 trolli.
Rongide sõiduplaanid
Tallinna piirkonna Harjumaa elanikud on spetsiaalselt ette nähtud Elroni lähirongidega varustatud kui transpordivahendiga Tallinnasse. Ka linnaelanikud kasutavad marsruute, eriti Tallinna lõunapoolseima piirkonna Nõmme linnaosas. Linna Kristiine, Nõmme ja Lasnamäe linnaosasid teenindavad raudteeliinid ning lõppjaam Balti Jaam. Balti jaam asub Läänemere lähedal, sellest ka selle nimi. See asub Kesklinna piirkonnas Põhja-Tallinna linnaosa lähedal.
Tallinnas sõidavad rongid tipptunnil tavaliselt 10–20-minutilise intervalliga (kella 6-8-ni ja 15:30-18:30), muul ajal 25-35-minutilise intervalliga. Olenevalt marsruudist ja liinist sõidavad rongid tavaliselt kella 5.15-st hommikul kuni 23.45-ni. Et edendada linnalähirongide kasutamist, rajas Nõmme linnaosa igasse oma raudteejaama jalgrattaparkla.
Lendude lennuajad
Tallinna lennujaamas maanduvad veel mõned lennukid ja tõusevad uuesti lendu. Nende lennuajad leiab Tallinna Lennujaama kodulehelt.
Eelmine Järgmine