Reisimine võib võtta veidi harjumist, kui te pole seda kunagi varem teinud, kuid tehke seda vähemalt korra. Mida rohkem on teil praktikat ja kogemusi välisreiside planeerimisel ja teises riigis viibimisest maksimumi võtmiseks, seda lihtsamaks reisiprotsess muutub ja seda tasuvam on kogemus. Järgmised nõuanded aitavad teil säästa raha ja aega ning olla valmis erinevateks olukordadeks.
Jälgi oma dokumentide kehtivust
Kahjuks ei saa te kuhugi reisida, kui teie pass või ID kaart on aegunud, seega veenduge, et teie reisidokumendid on reisiks valmis. Veenduge, et teie nimi ühtiks kõikidel dokumentidel, sealhulgas lennupiletil. Kontrollige, kas riik, mida külastate, nõuab viisat ning tehke oma passist või ID-st ekraanipilt/foto juhuks, kui reisi ajal esemeid kaotate. Ekraanitõmmis/foto on saadaval nii Interneti-ühendusega kui ka ilma, mis tähendab, et selle vaatamiseks pole vaja Interneti-ühendust. Kunagi ei tea, millal seda vaja läheb – parem karta kui kahetseda!
Sarnaselt passi- ja viisaekraanidele hoidke telefoni märkmetes käepärast kogu oluline reisiteave, nagu hotelli kinnitusnumbrid, reisiteave, lennuandmed jne, juhuks, kui te ei saa Wi-Fi-ga ühendust luua.
Hoidke olulist teavet kindlas kohas
Kindlustus- ja hädaabifirmad soovitavad ka, et te ei tohiks passe tänaval kaasas kanda, välja arvatud juhul, kui kohalikud seadused seda nõuavad, kuid reisijatel peaks olema kaasas koopia, kuna põhiteave kiirendab varguse korral asendusprotsessi. Kindlustus- ja hädaabifirmad on koostanud mitmeid potentsiaalselt olulisi näpunäiteid ja teavet, et ärireisijad sellistest hädadest eemale hoida. Nende hulka kuuluvad ainult ühe välismaise krediitkaardi kasutamine, mitte kõik, ning kõigi kirjade ja isiklike dokumentide mahajätmine, mida te tõenäoliselt ei vaja.
Reisikindlustus kaitseb sind ja tagab meelerahu
Reisikindlustuse olemasolu on väga oluline, kuna see katab võimalike ravi-, haigla- ja esmaabikulude kõrval vajadusel ka haigestunu tasuta kodumaale toimetamise ning hõlmab teisi ootamatusi, nagu näiteks ära jäetud või hilinenud lennud, marsruudimuutused, krediitkaardi, sularaha või pagasi kaotsiminek jne. Seetõttu tasub enne reisile minekut kindlasti sõlmida nõuetekohane reisikindlustus ning Euroopasse reisides Euroopa Ravikindlustuskaart.
Registreeri oma reis!
Registreerimine on kasulik, sest see võimaldab teie või teie lähedastega kiiresti kontakti saada juhul kui on põhjust karta tõsist ohtu teie elule või tervisele; kui välisriigis on juba toimunud mingi sündmus, mis võis ohustada teie turvalisust või kui olete sattunud õnnetusse, kuid mingil põhjusel ei saa te ise lähedastega kontakteeruda. Oma reisi saab registreerida interneti teel aadressil https://reisitargalt.vm.ee/registreeri-reis/.
Planeeri reisi tegevused ette
Targaks reisimiseks pead esmalt läbi mõtlema, miks sa konkreetsesse riiki lähed. Kui tead, et lähed reisile, saad automaatselt hakata mõtlema, mida sa igal õhtul selga paned ja kus parimaid fotosid teha. Selle kultuuridevahelise suhtluse edendamiseks on see tervishoiutöötajate organisatsioon loonud vastutustundliku reisija juhendi, et muuta puhkus turistidele ja vastuvõtvatele riikidele turvaliseks ja rahuldust pakkuvaks.
Laadige alla Google’i tõlge, et aidata keelebarjääridega toime tulla
Ideaalses maailmas õpiksite (või juba oskaksite) külastatava koha keelt, kuid isegi kõige keelelisematel meist on mõnikord raske suhelda. Kasutage Google’i tõlke rakendust, et aidata, kui õigeid sõnu lihtsalt ei tule või te ei oska keelt üldse. Nüüd on saadaval palju tõlkerakendusi, seega testige enne reisimist Google’i tõlget ja teisi, et näha, milline neist teile kõige rohkem meeldib.
Planeerige, kuidas külastatavates linnades ringi liikuda
Enne reisi laadige Google Mapsi rakendusest oma tahvelarvutisse või telefoni alla oma asukoha kaart, et võrguühenduseta hoida, et saaksite navigeerida ilma WiFi-ühendust loomata, mis on teatud kohtades sageli täpiline ja ebausaldusväärne.
Kaaluge transpordipileti ostmist linnadest, mida külastate, ja kasutage liikumiseks piiramatult ühistransporti. Reisipilet on sageli odavam ja võimaldab teil pikki ridu vahele jätta.
Külastate suurlinna? Kaaluge CityPassi ostmist. Linnapiletid on suurepärane viis linnade avastamiseks, võimaldades sissepääsu vaatamisväärsustesse/sihtkohtadesse (sisaldub teie piletiga) ning pakuvad sageli allahindlusi kohalikes restoranides ja kohvikutes.
Pakkimine
Valige riided, mis on piisavalt lihtsad ja funktsionaalsed, et kasutada neid kaks- või isegi kolm korda järjest, et vähendada kotiruumi. Sellised „reisikapslite” riidekapid tagavad, et vajate ainult käsipagasit, kõrvaldades sellega kaotsiläinud pagasi õudused ja hõlbustades riigist riiki reisimist, kui külastate välismaal viibides mitmeid kohti. Rullige oma riideid ruumi säästmiseks kokku või kasutage pakkimiskuubikuid. Kandke lennukis oma kõige mahukamaid riideid (joped, saapad, müts), jättes enda puhul rohkem ruumi suveniiridele!
Pakkige oma käsipagasisse oma hädavajalikud asjad, nagu elektroonika, ravimid, hambahari, lisapaar aluspesu, tühi veepudel ja mõned suupisted. Nii saate vältida kõrgemate lennujaamahindade maksmist veepudeli ja toidu eest, kui saate purskkaevu juures korduvkasutatavat pudelit täita. Lisaks saate seda vett kasutada lennu ajal hüdreeritud püsimiseks.
Lisaks tasub pakkida akupank, et veenduda, et olete reisimise ajal ühenduses. Pole midagi hullemat kui telefoni aku tühjaks saamine võõras kohas. Unustasite seinapistiku? Enamikul teleritel on USB-ühendused, et saaksite oma seadet teleri kaudu laadida.
Mis saab ravimitest?
Pea meeles, et ravimitega Eestist välismaale või välismaalt Eestisse reisimiseks võib tarvis olla Ravimiameti luba. Uuri enne reisi selle kohta lisainfot!
Naudi oma reisi nagu kohalik
Kasutage saite nagu AirBnb, VRBO, Booking ja teisi, et elada nagu kohalik. Küsige oma võõrustajatelt näpunäiteid toidupoodide, söögikohtade, tegevuste jms kohta. Paljud võõrustajad ütlevad teile meeleldi oma lemmikkohti, andes teile siseringi saladuse, mis võimaldab teil kultuuri tõeliselt sukelduda.
Ostke kohalikest supermarketitest toidukaupu, et avastada uusi toite ja tooteid ning hankida oma peatumiseks vajalikke asju. Proovige Tours By Locals või AirBnb Experiences, et kogeda kohalike korraldatud tegevusi. Võite selle käigus isegi sõbra leida.
Proovige süüa ainult kohapeal; kohaliku köögi söömine säästab teie raha ja aitab teil leida uusi lemmiktoite, mida võiksite ise valmistada
Vahetage raha enne reisi
Ärge jääge lennujaamas valuutavahetusega jänni, kuna tihtipeale on seal üsna pikad järjekorrad. Raha tasuks vahetada sihtriigi valuutasse ümber enne reisi, et vähendada stressi ja pinget.
Comments are closed.