Helpflight

Menu

Rubriik: Lennuabi

Reisiplaneerija

Me kõik vajame puhkust, et stressist vabaneda selles kiiretempolises maailmas, kus töökoorem võib olla aeg-ajalt üle jõu käiv. Üks tõhus tehnika pingetest vabanemiseks on reisimine.

Planeeritud reis pakub inimesele midagi, mida oodata. See paneb teda ootama ja soovima, et reisile mineku päev jõuaks kiiremini, olgu selleks siis üksi tehtud kohalik ekskursioon, perega puhkus või reis lähimate sõpradega. Reisimine on oluline tegur meie vaimse heaolu jaoks.

Kuigi see võib olla mõne inimese jaoks nauditav, muutub puhkuse korraldamine mõnikord liiga aeganõudvaks ja tüütuks. On palju reisiplaneerija rakendusi, mis võivad meid selle ja muude probleemide korral aidata.

Freeform

Freeformi reisiplaneerija tarkvara kasutajad võivad piiramatult suurele tahvlile lisada sisu paljudelt veebisaitidelt, olgu selleks fotod, videod või failid.

Tahvlitele pääseb juurde igast seadmest just siis, kui inspiratsioon tabab, kuna need on salvestatud iCloudi. Reisiplaneerija üksikasju võidakse jagada paljude inimeste vahel, kes töötavad koos ühel tahvlil, samal ajal kui teie ja teie reisikaaslased kavandate teie ideaalset puhkust, muutes need pidevaks tööks.

iOS 16.2 operatsioonisüsteemiga iPhone’ide, iOS 16.2 operatsioonisüsteemiga iPadi ja MacOS Venture 13.1 operatsioonisüsteemiga Maci kasutajad saavad Freeformi tarkvara tasuta hankida.

Hopper

Hopper on suurepärane reisiplaneerimise tarkvara, mida teie telefonis kasutada. 95% täpsusega prognoosib rakendus lennupileteid kuni aasta ette. See analüüsib iga päev miljardeid hotelli- ja lennupiletite hindu, et teha kindlaks, kas peaksite oma puhkuse kohe broneerima või edasi lükkama.

See käib nii: pärast sihtkoha valimist kuvatakse värvikoodiga kalender, mis näitab kõige odavamaid ja kulukamaid reisikuupäevi. Seejärel annab tarkvara teile nõu, kas broneerida lend kohe või oodata, kuni hind langeb. Samuti saate kohandada oma reisi hinnanguid, eemaldades näiteks pikad vahemaad, täiendavad maksud, piirangud ja palju muud.

Ja kui olete mures, et jääte ilma parimatest lennufirmade pakkumistest, siis ärge olge! Kui hinnad on langenud madalaimale tasemele, teavitab Hopper teid sellest.

Wanderlog

Wanderlog on teie ühtne koht puhkuseplaanide koostamiseks, reisimarsruutide jagamiseks ja varasemate reiside nägemiseks.

Saate uurida asukohti ja tegevusi, teha broneeringuid, logides sisse oma e-postiga, ja koostada päevakava koos algus- ja lõpuaegadega, kasutades Wanderlogi reisiplaneerija väga paindlikke planeerimisvõimalusi. Lisaks võite kogu ulatuses lisada märkmeid ja linke.

Kõike hoitakse võrguühenduseta salvestusruumis, et pääseksite reisiplaneerijale juurde, kui olete kodust eemal. Maanteereisil tehtavate peatuste arvule pole piiranguid ning tööriist hindab asukohtade vahelist aega ja vahemaad ning ekspordib need Google Mapsi.

Lisaks on seal põnev sotsiaalne element: saate koos sõpradega marsruute planeerida, koostada oma reisijuht ja blogida varasematest reisidest. Wanderlog reisiplaneerija on veebis juurdepääsetav.

SYGIC Travel Maps

Uuendatud Sygic Trip Planner tarkvara nimega Sygic Travel Maps on esimene, mis näitab kõik turismisihtkohad, mida külastaja saab vaadata ja külastada ühel kaardil.

Rakenduse Sygic Travel kasutamine oma reiside sünkroonimiseks ja avastamata pärlite avastamiseks igas külastatavas linnas. Tänu oma ulatuslikule andmebaasile on rakendusel lihtne leida parimaid majutusvõimalusi, turismiobjekte, muuseume, restorane, pubisid ja jaemüügiettevõtteid kõikjal, kus te ka poleks.

Kui külastate aukliku või olematu WiFi-ga kaugeid piirkondi, võimaldab see mobiilitarkvara teil alla laadida ka võrguühenduseta kaarte ja juhiseid.

Samuti sisaldab see jaotist, mis on pühendatud rahvusvahelistele turismiobjektidele. Otsige konkreetsete linnade, riikide, mandrite või kogu maailma asukohaandmeid.

Rakenduses on 18 keelt.

Skratch

Skratch on parim tööriist oma reiside jälgimiseks. Looge oma Skratchi kaart ja rakendus kuvab automaatselt kõik riigid, mida olete külastanud. Kohad, kus olete elanud või mida soovite külastada, saate seejärel lisada oma eesmärkide nimekirja.

Kas olete kunagi mõelnud, mida te kõigis neis kohtades tegite? Saate Skratchiga kõik oma puhkusepildid ja videod kohe kaardile kinnitada. See on suurepärane meetod oma lemmik rahvusvaheliste hetkede taasvaatamiseks.

Skratch reisiplaneerija võimaldab teil kaardile võrguühenduseta asukohti märkida või Skratch märgib automaatselt uued asukohad, kui te neid külastate. Samuti on saavutuste ala, kus saate oma kaardi sotsiaalmeediasse postitada ja oma statistikat jälgida, kui külastate erinevaid geograafilisi piirkondi. Selle rakenduse oma reisikaaslaseks võtmine oleks kasulik igale turistile ja saate seda täiendada, et märkida oma kaardile üle 18 000 piirkonna ja linna või luua kohandatud teemasid (praegu ainult iOS süsteemis).

TripIt

Reisiplaneerija TripIt võib aidata teil planeerida arvukaid marsruute, kui vajate abi. Kasutajad peavad saatma oma lendude, majutuse, söögikoha ja rendiautode kohta ainult kinnitusmeilid aadressile plans@tripit.com ning rakendus koostab iga reisi kohta tasuta põhidokumendi. Selle tarkvara parimaks omaduseks on võimalus pääseda oma ajakavale juurde mis tahes kohast, sealhulgas ilma võrguühenduseta.

Samuti soovitab Pro versioon tühistatud lendudele muid marsruute ning teavitab teid lennufirmade hilinemisest, tühistamistest ja muust olulisest.

Packing Pro

Võime peaaegu kõik nõustuda, et kõige vähem lemmik reisieelne ja -järgne ülesanne on pakkimine. Laske Packing Prol teid selles aidata. Tarkvara võimaldab teil koostada kohandatava nimekirja asjadest, mida peate pakkima, võttes arvesse olulisi elemente, nagu teie reisi kestus, ilm, asukoht ja palju muud.

Kas pole kindel, kust alustada? Kui te ei soovi ise teha, on Packing Pro näidispakkimise nimekiri suurepärane koht alustamiseks.

Packing Pro ulatuslik kaubakataloog tagab, et kõigi ja kõige eest hoolitsetakse. Et keegi pereliikmetest midagi olulist ei unustaks, võimaldab rakendus sujuvat sünkroonimist ja jagamist.

Locationscout.net

Alates selle asutamisest 2014. aastal on Locationscout.net laienenud üheks suurimaks fotograafide ja turistide veebikogukonnaks, kus liikmed jagavad teadmisi maailma kõige vapustavamate paikade kohta, sealhulgas nende täpse asukoha, pildistamisnõuandeid, puhkuseideid ja palju muud.

Selleks, et te järgmisel reisil parimaid pildistamisvõimalusi kasutamata ei jätaks, kasutage ametlikku Locationscouti rakendust, et leida lähedalasuvaid kohti, planeerida oma reis ette ja salvestada kohti, mis teile meeldivad ja mida soovite tulevikus külastada.

Reisides kasutage funktsiooni Around Me, et leida läheduses olevad kohad ja ärge enam kunagi unustage vaatamata kauneid maastikke. Ideaalsete asukohtade tuvastamiseks kasutage ruudustikvaadet või lihtsalt suumige kaarti. Kui valite asukoha, saate kaardi potentsiaalse marsruudiga koos vahemaa ja eeldatava reisiaja arvutusega.

Pole oluline, kas plaanite oma reisi suurel ekraanil või nutitelefonis. Kõik teie järjehoidjad on kõigis teie seadmetes sünkroonitud, mistõttu võite hõlpsamini salvestada asukohad, millest te ei soovi ilma jääda.

Roadtrippers

Kas plaanite autoga pikka maad sõita? Teil on vaja reisiplaneerijat Roadtrippers! Kõigile ei meeldi veeta palju aega lennujaamas, oodates pikisilmi oma lendu. Selle asemel minge koos oma sõpradega teele.

Kõik, mida vajate maanteepuhkuseks, pakub Roadtrippers. Sisestage lihtsalt oma alguskoht ja lõppsihtkoht ning tarkvara teeb ülejäänu! Alates laagriplatsidest kuni puhkealadeni, väljas tegevuste ja põnevate kõrvalreisideni, mille olemasolust te ei teadnudki. Olenemata sellest, kas kasutate transpordiliiki – sedaan, rendiauto või suur pereauto – see rakendus on ideaalne reisikaaslane.

Loungebuddy

Pole saladus, et hilineva lennu pärast lennujaamas istumine pole parim kogemus. Ootate ebamugavalt paigutatud toolidel, saalis on kehv WiFi ja isuäratavad toiduvõimalused puuduvad. Aga kas poleks tore oodata lõõgastavates ootesaalides?

Ilma liikmelisuse või äriklassi piletita aga siseneda ei saa. Tänuväärt on Loungebuddy reisiplaneerija, mis võimaldab reisijatel kiiresti pääseda lennujaama ootesaalidesse üle kogu maailma.

Tarkvara võimaldab teil reisikogemust parandada isegi säästliku piletiga ja teha seda elegantselt.

Skyscanner

Skyscanner reisiplaneerija, mida kasutab üle 90 miljoni inimese kogu maailmas, pakub fantastilisi allahindlusi lendudele, majutustele ja autode rendile. Kasutades valikut “ükskõik kus”, võite vaadata asukohti, mis on nii taskukohased kui ka teostatavad reisiaja ja vahemaa poolest.

Kas Euroopa on üks teie reisieesmärke? Skyscanner võimaldab teil selle oma eesmärkide listist maha kriipsutada ja selle reaalsuseks muuta. Sarnaselt Hopperiga teavitab Skyscanner teid, kui lennupiletite hinnad langevad.

Tallinna Lennujaam

Eesti peamine lennujaam Tallinna lennujaam kannab endise presidendi Lennart Meri nime. Arvukalt ühendusi Tallinna lennujaamast ja tagasi pakuvad näiteks Ryanair ja Air Baltic. Tallinna kesklinna pääsemiseks saab kasutada trammi, bussi või taksot.

Kus asub Tallinna lennujaam?

Pealinnast kagus asub Tallinna Lennujaam Ülemiste järve lähedal. Maantee E263 ehk Tallinn-Tartu maantee tagab kiire juurdepääsu lennujaamale (Eesti riigimaantee 2).

Mitu terminali on Tallinna lennujaamal?

Tallinna lennujaama terminal on väike ja kaasaegne. Lennujaama ühistranspordi sõlmpunkt asub terminalist põhja pool.

Lennud

Saabumised ja väljumised

Värskeimat teavet lendude kohta saab otse Tallinna Lennujaama kodulehelt.

Millised lennufirmad pakuvad lende Tallinna lennujaamast ja tagasi?

Siin on nimekiri lennufirmadest, mis lendavad Tallinna lennujaama. Lennujaama suuremate lennufirmade hulka kuuluvad:

  • Ryanair
  • AirBaltic
  • Scandinavian Airlines
  • Lufthansa
  • Wizz Air

Mida saab Tallinna lennujaamas teha?

Valuutavahetus

Tallinna lennujaamas on olemas valuutavahetuspunkt, seega ei ole vaja valuuta vahetamise pärast varem muretseda.

Lennujaama ootesaal

Oma lendu on võimalik oodata ootesaalis. Olemas on ka äriklassi ootesaal, kuhu saab Priority Passiga. Priority Passiga saate juurdepääsu enam kui 1200 lennujaama salongile üle maailma. Sõltumata teie lennufirmast või istekohaklassist võimaldab Priority Pass teil pääseda lennujaama salongi. Te ei pea ette broneerima, mis on veel üks eelis. Lihtsalt sisenege ja lõõgastuge!

Priority Passi eelised:

  • kuhu iganes teie reisid teid viivad, ootesaal;
  • teenindus, palju ruumi ja mugavus;
  • juurdepääs WiFi-le;
  • kasutada saab üle 800 pakkumise kogu maailmas;
  • rakendus Priority Passi jaoks;
  • parem teenindus ja klienditugi;
  • tasuta ajakirjad ja ajalehed;
  • duširuumide olemasolu.

Milliseid Priority Passi pakette pakutakse lennujaamas?

Priority Passil on kolm erinevat liikmesuse võimalust:

Standard
Kuigi te ei reisi palju, kas soovite kogeda väikest luksust? Teie jaoks võib Priority Passi standard pakett olla tark otsus. Igasse lennujaama salongi pääsete vaid 28 euro eest aastas. Lisaks ei pea te oma mugavuse huvides kohalviibimise ajal tasuma. Teil ei ole vaja sularaha, sest teie krediitkaarti kasutatakse iga salongikülastuse eest tasumiseks.

Standard plus
Priority Pass Standard Plus võib olla teie jaoks parim valik, kui reisite sageli ja soovite seda teha luksuslikult. Priority Pass Standard plussiga saate igal aastal 10 tasuta külastust lennujaama salongidesse. Pärast kümne lennujaama ooteruumi kasutamist aastas maksab iga lisakülastus teile 28 eurot.

Prestige
Priority Passi staatus sobib suurepäraselt tavareisijatele, kes nõuavad mugavust ja elegantsi igas lennujaamas, kuhu või sealt välja lendavad. Iga-aastase tasu eest saate siseneda lennujaama salongidesse kõikjal maailmas.

Lähimad lennujaamad

Järgmised lennujaamad, kus on samuti sobivad võimalused Tallinna lennujaama lähistelt reisimiseks:

  • Helsinki lennujaam, mis asub 101 kilomeetri kaugusel;
  • Turku lennujaam, mis asub 187 kilomeetri kaugusel.

Ka Eestis on tegelikult veel lennujaamasid, kuid need ei ole nii aktiivsed ja nii paljude reisivõimalustega. Eestis asuvad veel näiteks Tartu ja Kärdla lennujaamad.

Liiklemine Tallinnas

Takso

Takso on kiireim ja mugavaim viis Tallinna lennujaama ja sealt tagasi jõudmiseks. Taksosõidu hind lennujaamast Tallinna kesklinna on umbes 15 eurot. Broneerige oma takso Tallinna lennujaamas ja avastage ettetellitud taksode mugavus.

Auto

Tallinna lennujaam asub kesklinnast 4 kilomeetri kaugusel. Sõidukiga jõuab Tallinna kesklinna 10 minutiga.

Ühistransport

Ühistranspordiga saab sõita Tallinna lennujaama ja tagasi. Kui valite ühistranspordi Tallinna lennujaama ja tagasi, võite sõita bussi ja trammiga. Oma võimaluste kohta lisateabe saamiseks minge Tallinna lennujaama transiidi veebisaidile.

Autode rent

Tallinna lennujaamas pakuvad sõidukite rentimist Avis, Sixt, Budget, Hertz, Dollar, Thrifty, Enterprise, Alamo, National, Europcar ja kohalikud tarnijad. Parim viis auto leidmiseks ja broneerimiseks on seda aegsasti tehes. Saate seda teha, et vähendada kulusid ja säästa aega lennujaamas.

Parkimine Tallinna lennujaamas

Tallinna Lennujaamas on mitmeid ametlikke parkimisvõimalusi kallitest kuni odavateni. Lennujaama lähedal on ka rohkem parkimisvõimalusi. Odavaima saadaoleva parkimiskoha tagamiseks on hea mõte broneerida veebis.

Ööbimisvõimalused ja tegevused linnas

Tallinna on üpris kompaktne linn. Lennujaama lähistel leidub mitmeid hotelle, kus ööbida. Samuti leidub läheduses mitmeid suuri kaubanduskeskuseid, kust saab osta kõike, mida vaja võib minna. Linnas on ka mitmeid kirikuid ja muid vaatamisväärsuseid.

Sõiduplaanid

Bussi-, trammi-, trolli- ja raudteeteenused moodustavad Tallinna ühistranspordi süsteemi. Tallinna Linnatranspordis on peamiselt bussi-, trammi- ja trolliteenused. Elron pakub rongiteenuseid.

Tallinna Autobussikoondised ja Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise AS pakkusid kord eraldi trammi-, trolli- ja bussiteenuseid; Kuid 2012. aastal ühinesid need ettevõtted Tallinna Linnatranspordi AS-iga (TLT).

Ainus Eesti linn, mis on kunagi kasutanud trammi või trolliliiklust, on Tallinn. 1888. aastal debüteeris esimene trammiliin. Trollibussid kavandati Tallinna jaoks algselt 1946. aastal, kuid esimene marsruut ei hakanud toimima enne 1965. aastat. Sellest ajast alates on trollide võrk kasvanud üheksale marsruudile, ehkki teenindus on hakanud vähenema. Praegu on töös 4 liini.

Alates 1970. aastatest on Tallinn kaalunud kergraudteesüsteemi juurutamist. Kui Eesti Nõukogude Liidust iseseisvus, jäi projekt ootele, kuid 2000. aastatel võeti see uuesti üles. 10–12 peatusega kergraudtee algaks kesklinnast, tavaliselt Vabaduse väljakult või Viru keskusest ja lõppeks Lasnamäel.

Tallinna suurima raudteejaama nimi on Balti Jaam, kust väljuvad kõik rongid. Kohalikke rongiteenuseid pakub Elron läänes Keilasse, Paldiskisse ja Turbasse ning idas Aegviidusse, pika maa teenuseid aga Pärnusse, Viljandisse, Tartusse ja Narva. Elron on Edelaraudtee ettevõtte nendel liinidel üle võtnud alates jaanuarist 2014. Kesklinnast Tallinna lõunapoolseimasse linnaosa Nõmmele on kiirtranspordi põhiliik rongid.

Sõiduplaanid

Tallinna ühistranspordis on veebipõhised sõiduplaanid seitsmes keeles: eesti, inglise, soome, vene, saksa, läti ja leedu. Sõiduplaanis on sisseehitatud reisiplaneerija ja reaalajas kaardikuva sõidukite asukohast.

Ka rongiplaanidel on näha rongide asukohti reaalajas.

Piletid

Ühtne piletisüsteem katab kõik Tallinna bussi-, trammi- ja trolliliinid. Harjumaa linnalähirongidele ja liinidele kehtivad teised piletihinnad, mis on määratud läbitava vahemaa järgi.

Alates 1. jaanuarist 2013 on tallinlased saanud kasutada ühistransporti piletiraha maksmata, mis teeb Tallinnast esimese Euroopa pealinna, kes seda teeb. Linnaliinid rongides on sellest ajast samuti linnaelanikele tasuta vastavalt hilisemale Elroni ja Tallinna Linnavolikogu vahel sõlmitud lepingule.

Tallinna busside sõiduplaanid

Südalinnas Viru keskusest leiate Tallinna peamise bussijaama. Viru keskusest väljub Tallinna 72 bussiliinist 14. Suuremad lõpp- ja stardijaamad on Väike-Õismäel, Keskuses, Selis, Balti Jaamas, Priisles, Kadakas, Vana-Pääskülas ja Koplis.

Bussiliinid on Tallinnas praktiliselt kõikjal, ka tiheasustusega piirkondades, kuid eriti Pirital, Lasnamäel, Haaberstis ja Nõmmel, kus need on linna ühistranspordivõrgu selgrooks, kuna neis piirkondades puuduvad trammid ja trollid. Regulaarsed linnalähirongid läbivad küll Nõmme naabruskonda, kuid praegu on süsteem suhteliselt ebaefektiivne, sest Nõmme linnaosas puudub bussiliin, mis oleks mõeldud linnalähirongide “söötmisliiniks”, ehk millega inimesed saaksid rongideni ja tagasi.

Liinid ja sõiduplaanid määrab Tallinna Transpordiamet. Peaaegu kõigil liinidel on kaks terminali, millest üks on juhtide puhkepauside jaoks sobilik. Suurema osa päevast sõidavad marsruudid ajavahemikus 5:20–0:20. Bussiliinide kasutatavus ja kellaaeg mõjutavad seda, kui sageli need graafikus käivad. Suurem osa tihedalt asustatud Lasnamäe, Väike-Õismäe, Mustamäe ja Pelguranna linnaosadesse suunduvatest bussiliinidest, mis kõik ehitati nõukogude okupatsiooni ajal, on tavaliselt 6–15-minutilise intervalliga, samas kui madala tihedusega Nõmme ja Pirita liinidel on tavaliselt 12–60-minutiline intervall: On ka mõned liinid, mis sõidavad ainult tipptundidel, mitte nädalavahetustel.

Tallinna trammide sõiduplaanid

Umbes 19,7 kilomeetri pikkune trammivõrk teenindab peamiselt kesklinna ja selle ümbrust. Tallinnas on kokku ligikaudu 70 trammi, kuid igapäevaselt kasutatakse neist vaid pooli. Trammisüsteemi käitamise eest vastutab TLT.

Tallinna trollide sõiduplaanid

Eelkõige sõidavad trollibussidega Mustamäe linnaosa Lääne-Tallinnas. Teenindus trollibussidel algas 1965. aastal. Kahe sõiduki vahel samal trolliliinil on sõiduplaanis tavaliselt 8-15-minutiline vahe.

TLT kasutab Solaris Bus & Coachi trollibusse Solaris Trollino 12 ja Solaris Trollino 18. TLT AS-i sõidukiparki kuulub 50 trolli.

Rongide sõiduplaanid

Tallinna piirkonna Harjumaa elanikud on spetsiaalselt ette nähtud Elroni lähirongidega varustatud kui transpordivahendiga Tallinnasse. Ka linnaelanikud kasutavad marsruute, eriti Tallinna lõunapoolseima piirkonna Nõmme linnaosas. Linna Kristiine, Nõmme ja Lasnamäe linnaosasid teenindavad raudteeliinid ning lõppjaam Balti Jaam. Balti jaam asub Läänemere lähedal, sellest ka selle nimi. See asub Kesklinna piirkonnas Põhja-Tallinna linnaosa lähedal.

Tallinnas sõidavad rongid tipptunnil tavaliselt 10–20-minutilise intervalliga (kella 6-8-ni ja 15:30-18:30), muul ajal 25-35-minutilise intervalliga. Olenevalt marsruudist ja liinist sõidavad rongid tavaliselt kella 5.15-st hommikul kuni 23.45-ni. Et edendada linnalähirongide kasutamist, rajas Nõmme linnaosa igasse oma raudteejaama jalgrattaparkla.

Lendude lennuajad

Tallinna lennujaamas maanduvad veel mõned lennukid ja tõusevad uuesti lendu. Nende lennuajad leiab Tallinna Lennujaama kodulehelt.

Reisi targalt!

Reisimine võib võtta veidi harjumist, kui te pole seda kunagi varem teinud, kuid tehke seda vähemalt korra. Mida rohkem on teil praktikat ja kogemusi välisreiside planeerimisel ja teises riigis viibimisest maksimumi võtmiseks, seda lihtsamaks reisiprotsess muutub ja seda tasuvam on kogemus. Järgmised nõuanded aitavad teil säästa raha ja aega ning olla valmis erinevateks olukordadeks.

Jälgi oma dokumentide kehtivust

Kahjuks ei saa te kuhugi reisida, kui teie pass või ID kaart on aegunud, seega veenduge, et teie reisidokumendid on reisiks valmis. Veenduge, et teie nimi ühtiks kõikidel dokumentidel, sealhulgas lennupiletil. Kontrollige, kas riik, mida külastate, nõuab viisat ning tehke oma passist või ID-st ekraanipilt/foto juhuks, kui reisi ajal esemeid kaotate. Ekraanitõmmis/foto on saadaval nii Interneti-ühendusega kui ka ilma, mis tähendab, et selle vaatamiseks pole vaja Interneti-ühendust. Kunagi ei tea, millal seda vaja läheb – parem karta kui kahetseda!
Sarnaselt passi- ja viisaekraanidele hoidke telefoni märkmetes käepärast kogu oluline reisiteave, nagu hotelli kinnitusnumbrid, reisiteave, lennuandmed jne, juhuks, kui te ei saa Wi-Fi-ga ühendust luua.

Hoidke olulist teavet kindlas kohas

Kindlustus- ja hädaabifirmad soovitavad ka, et te ei tohiks passe tänaval kaasas kanda, välja arvatud juhul, kui kohalikud seadused seda nõuavad, kuid reisijatel peaks olema kaasas koopia, kuna põhiteave kiirendab varguse korral asendusprotsessi. Kindlustus- ja hädaabifirmad on koostanud mitmeid potentsiaalselt olulisi näpunäiteid ja teavet, et ärireisijad sellistest hädadest eemale hoida. Nende hulka kuuluvad ainult ühe välismaise krediitkaardi kasutamine, mitte kõik, ning kõigi kirjade ja isiklike dokumentide mahajätmine, mida te tõenäoliselt ei vaja.

Reisikindlustus kaitseb sind ja tagab meelerahu

Reisikindlustuse olemasolu on väga oluline, kuna see katab võimalike ravi-, haigla- ja esmaabikulude kõrval vajadusel ka haigestunu tasuta kodumaale toimetamise ning hõlmab teisi ootamatusi, nagu näiteks ära jäetud või hilinenud lennud, marsruudimuutused, krediitkaardi, sularaha või pagasi kaotsiminek jne. Seetõttu tasub enne reisile minekut kindlasti sõlmida nõuetekohane reisikindlustus ning Euroopasse reisides Euroopa Ravikindlustuskaart.

Registreeri oma reis!

Registreerimine on kasulik, sest see võimaldab teie või teie lähedastega kiiresti kontakti saada juhul kui on põhjust karta tõsist ohtu teie elule või tervisele; kui välisriigis on juba toimunud mingi sündmus, mis võis ohustada teie turvalisust või kui olete sattunud õnnetusse, kuid mingil põhjusel ei saa te ise lähedastega kontakteeruda. Oma reisi saab registreerida interneti teel aadressil https://reisitargalt.vm.ee/registreeri-reis/.

Planeeri reisi tegevused ette

Targaks reisimiseks pead esmalt läbi mõtlema, miks sa konkreetsesse riiki lähed. Kui tead, et lähed reisile, saad automaatselt hakata mõtlema, mida sa igal õhtul selga paned ja kus parimaid fotosid teha. Selle kultuuridevahelise suhtluse edendamiseks on see tervishoiutöötajate organisatsioon loonud vastutustundliku reisija juhendi, et muuta puhkus turistidele ja vastuvõtvatele riikidele turvaliseks ja rahuldust pakkuvaks.

Laadige alla Google’i tõlge, et aidata keelebarjääridega toime tulla

Ideaalses maailmas õpiksite (või juba oskaksite) külastatava koha keelt, kuid isegi kõige keelelisematel meist on mõnikord raske suhelda. Kasutage Google’i tõlke rakendust, et aidata, kui õigeid sõnu lihtsalt ei tule või te ei oska keelt üldse. Nüüd on saadaval palju tõlkerakendusi, seega testige enne reisimist Google’i tõlget ja teisi, et näha, milline neist teile kõige rohkem meeldib.

Planeerige, kuidas külastatavates linnades ringi liikuda

Enne reisi laadige Google Mapsi rakendusest oma tahvelarvutisse või telefoni alla oma asukoha kaart, et võrguühenduseta hoida, et saaksite navigeerida ilma WiFi-ühendust loomata, mis on teatud kohtades sageli täpiline ja ebausaldusväärne.

Kaaluge transpordipileti ostmist linnadest, mida külastate, ja kasutage liikumiseks piiramatult ühistransporti. Reisipilet on sageli odavam ja võimaldab teil pikki ridu vahele jätta.

Külastate suurlinna? Kaaluge CityPassi ostmist. Linnapiletid on suurepärane viis linnade avastamiseks, võimaldades sissepääsu vaatamisväärsustesse/sihtkohtadesse (sisaldub teie piletiga) ning pakuvad sageli allahindlusi kohalikes restoranides ja kohvikutes.

Pakkimine

Valige riided, mis on piisavalt lihtsad ja funktsionaalsed, et kasutada neid kaks- või isegi kolm korda järjest, et vähendada kotiruumi. Sellised „reisikapslite” riidekapid tagavad, et vajate ainult käsipagasit, kõrvaldades sellega kaotsiläinud pagasi õudused ja hõlbustades riigist riiki reisimist, kui külastate välismaal viibides mitmeid kohti. Rullige oma riideid ruumi säästmiseks kokku või kasutage pakkimiskuubikuid. Kandke lennukis oma kõige mahukamaid riideid (joped, saapad, müts), jättes enda puhul rohkem ruumi suveniiridele!

Pakkige oma käsipagasisse oma hädavajalikud asjad, nagu elektroonika, ravimid, hambahari, lisapaar aluspesu, tühi veepudel ja mõned suupisted. Nii saate vältida kõrgemate lennujaamahindade maksmist veepudeli ja toidu eest, kui saate purskkaevu juures korduvkasutatavat pudelit täita. Lisaks saate seda vett kasutada lennu ajal hüdreeritud püsimiseks.

Lisaks tasub pakkida akupank, et veenduda, et olete reisimise ajal ühenduses. Pole midagi hullemat kui telefoni aku tühjaks saamine võõras kohas. Unustasite seinapistiku? Enamikul teleritel on USB-ühendused, et saaksite oma seadet teleri kaudu laadida.

Mis saab ravimitest?

Pea meeles, et ravimitega Eestist välismaale või välismaalt Eestisse reisimiseks võib tarvis olla Ravimiameti luba. Uuri enne reisi selle kohta lisainfot!

Naudi oma reisi nagu kohalik

Kasutage saite nagu AirBnb, VRBO, Booking ja teisi, et elada nagu kohalik. Küsige oma võõrustajatelt näpunäiteid toidupoodide, söögikohtade, tegevuste jms kohta. Paljud võõrustajad ütlevad teile meeleldi oma lemmikkohti, andes teile siseringi saladuse, mis võimaldab teil kultuuri tõeliselt sukelduda.

Ostke kohalikest supermarketitest toidukaupu, et avastada uusi toite ja tooteid ning hankida oma peatumiseks vajalikke asju. Proovige Tours By Locals või AirBnb Experiences, et kogeda kohalike korraldatud tegevusi. Võite selle käigus isegi sõbra leida.

Proovige süüa ainult kohapeal; kohaliku köögi söömine säästab teie raha ja aitab teil leida uusi lemmiktoite, mida võiksite ise valmistada

Vahetage raha enne reisi

Ärge jääge lennujaamas valuutavahetusega jänni, kuna tihtipeale on seal üsna pikad järjekorrad. Raha tasuks vahetada sihtriigi valuutasse ümber enne reisi, et vähendada stressi ja pinget.

Mida Tallinnas teha? Kui mitte midagi pole teha

Avasta Tallinna erinevaid piirkondi

Tallinna uhkus on keskaegne vanalinn, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Vanalinna tuntuim vaatamisväärsus, mida nimetatakse koguni linna südameks on Raekoja plats koos Tallinna Raekojaga. Samuti on avastamist väärt Raekoja platsi ääres asuv, Euroopa kõige vanem siiani tegutsev Raeapteek, mis on lausa 600 aastat vana (avati 1422. aastal).

Tallinna suurimaks rikkuseks on Tallinna eripalgelised linnaosad ja asumid, kus leidub palju põnevat, mida teha koos sõprade, perega või üksinda.

Kesklinna rütmid

Tallinna kesklinn asub vanalinna servas Vabaduse väljakul ning sealt leiab Eesti menukamad teatrisaalid, kinod, kontserdipaigad ja palju mõnusaid rohelisi alasid. Tallinn on parajalt väike ja kompaktne linn, kus on kõik käe ulatuses. Rotermanni vanast tööstuskvartalist on saanud moodne linnaruum, mis on ka erinevate maitsete meka, mis tähendab, et restorane, baare ja kohvikuid leidub igal sammul. Veel leiab sealt kohaliku disaini paremiku.

Mida teha Kadriorus ja Pirital?

Kadrioru keskpunktist on kujunenud kultuuripark, kus saab külastada seitset muuseumi, nende hulgas on kunsti- ja kirjandusmuuseume ning lastemuuseum. 

Omaette väärtuseks on Kadrioru tänavad, kus asuvad uhked villad ja suvemõisad, funkehitised ja lossialeviku aegsed lihtsad puumajakesed. Kadriorg sobib ideaalselt jalutamiseks või rattaga sõitmiseks. Kadrioru rahulikus olustikus pakuvad meelelahutust ja kõhutäit erinevad pargikohvikud ja -restoranid.

Pirita jõe kaldad, ürgorg, männimets koos seikluspargi ja üle kahe kilomeetri pikkuse liivarannaga on ideaalsed aktiivse vaba aja veetmiseks nii perele kui ka sõpradele.

Tallinna Botaanikaaed võtab taimehuvilisi vastu aastaringselt ning see on liigirikas, seega vaatamist jätkub üsna pikaks ajaks. Arhitektuuri- ja ajaloohuvilistele on pakuvad kindlasti huvi 40 aastat vanad olümpiarajatised koos külastuskeskuseks muudetud teletorniga. Mõjukas Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaal ja Maarjamäe lossi väljapanek kõnelevad põnevalt meie lähiajaloost. Pirita torni- ja merevaatega söögikohad pakuvad nii ahhetama panevaid panoraame kui maitseelamusi. 

Kalamaja kontrastid 

Kalamajast on saanud linna kohaliku elu keskpunkt. Kalamajas asuvad linna tehnoloogilisemalt uuenduslikumad vaatamisväärsused: Energia Avastuskeskus, Lennusadam ja Proto Avastustehas. Kalamaja kogukondlik keskus asub Telliskivi Loomelinnakus, kuhu on koondunud Eesti disaini paremik, fotokunstikeskus Fotografiska ning põnevad söögikohad, pubid ja baarid.

Uuri ajalugu ja loomariiki Rocca al Mares

Rocca al Mares asub Eesti 19.-20. sajandi külaelu ja rahvatraditsioone tutvustav Eesti Vabaõhumuuseum, kuhu on koondatud pea 80 ehitist. Erinevate loomaliikidega on võimalik tutvuda Tallinna Loomaaias. Loodusnautlejale ja sportlasele pakub võimalusi ka Rocca al Mare promenaad, mis kulgeb läbi rahuliku rohelise elurajooni ja ühendab Stroomi ja Kakumäe supelrandu.

Seiklushimulised saavad ennast proovile panna FK Keskuse kardirajal ja värvisõjas, spordihuvilisi ootavad tennisekeskused ning Škoda jäähall uisutamiseks. Lisaks asub Rocca al Mares 10 000 külastajat mahutav Saku Suurhall ehk Eesti suurim spordi-, messi- ja meelelahutuskeskus. 

Milles peitub Nõmme võlu?

Nõmme on hinnatud Tallinna roheala koos seikluspargi, talviste suusaradade ja hüppetorniga, kust võtta endaga kaasa palju seiklusrohkeid elamusi. Nõmmel on head ujumisvõimalused, jalg- ja rattarajad. Nõmme turg on koht, kus meenub lapsepõlv ning kust kaasa haarata Eestimaist värsket turukraami.

Reisi targalt Itaalia!

Itaaliat võib kutsuda lausa turistide paradiisiks. Sealne turism tugineb maa väga mitmekesisele ajaloole ja tohutule hulgale kultuuriväärtustele, aga ka itaalia kuulsale köögile ja rõivamoele. Nagu uude riiki reisides ikka, on kasulik järgida erinevaid näpunäiteid, et olla kursis riigi omapärade, reeglite ja kultuuriga. Järgnevalt anname lühikese ülevaate selle kohta, mida meeles pidada reisides Itaaliasse

Enne reisi

Enne reisi tuleks kontrollida üle oma ID kaardi kehtivust. Ka pass sobib reisidokumendiks, kuid Euroopa Liidu siseselt reisides piisab ka ainult ID kaardi olemasolust. Eesti kodanikule on Itaaliasse reisimine viisavaba. NB! Juhiluba ei ole reisidokument. Pea meeles, et kõikides Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema siiski reisides alati kaasas (sh lastel). Ära unusta reisil olles hoida oma dokumente ja raha kindlas kohas.

Õnnetus ei hüüa tulles ning just seetõttu tasub kindlasti sõlmida reisikindlustus ning taotleda Euroopa Ravikindlustuskaart.

Peale selle oleks ideaalne reisi sihtpunktid ja transpordiviisi eelnevalt ette planeerida. Kui reisite ringi autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm). Kasulik on veel Google Mapsi rakenduse olemasolu, et vältida uues linnas ära eksimist.

Riiki sisenemise tingimused

  • Alates 1. juunist 2022 riiki sisenemisel enam reisipiirangud ei kehti ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.​

Riigisisesed piirangud

  • Digitõendi esitamise nõue kehtib vaid meditsiiniasutustes ja haiglates.
  • Kaitsemaski kandmine avalikes siseruumides ja rahvarohketel väliüritustel on soovituslik kogu riigis alates 6 eluaastast.
  • FFP2 maski nõutakse ühistranspordis (lennukites, rongides, laevadel, bussides), teatrites, kinodes, staadionil jms meelelahutuskohtades.
  • Kui haigestute või annate positiivse COVID testitulemuse Itaalias, võtke ühendust regiooni infonumbriga. Tuleb viibida isolatsioonis ja teha kordusteste 10., 17. ja 21. päeval. Lähikontaktsed ei pea jääma isolatsiooni. Tõend väljastatakse isolatsiooniperioodi lõppemise kohta, kui testimine annab negatiivse testitulemuse või kui on möödunud 21 päeva esimesest positiivsest testist. Kui inimene on saanud tõhustusdoosi või on lõpetanud esmase vaktsineerimiskuuri viimase 120 päeva jooksul, võib teha esimest kordustesti pärast 7 päeva isolatsioonis.

Tähelepanuks

  • Soovitav säilitada ettevaatlikus oma isiklike asjade suhtes ning mitte jätta neid järelvalveta. Kindlasti ei tohi auto parkimisel nähtavale kohale jätta väärtuslikke esemeid.
  • Eesti juhiluba on Itaalias kohustus kaasas kanda!
  • Roomas on keelatud – enda jahutamine purskkaevudes, oma toidu ja joogi tarbimine purskkaevude ning ajalooliste vaatamisväärsuste vahetus läheduses. Kolosseumis on keelatud selfie-pulga kasutamine. Infoks, et selfie-pulgad on keelatud ka Vatikanis.
    Trahvid võivad ulatuda kuni 450 euroni!
  • ZTL (piiratud liiklusega ala) tähistus piirab isiklike ja rendiautode liikumist Itaalia ajaloolistes linnasüdametes. Liikluseks piiratud tsoonid on kaameravalve all ning trahvid edastatakse ka pärast Itaaliast lahkumist teie koduaadressile! 
  • Oluline info pikamaa autojuhtidele!

Itaalia teedel kontrollitakse viimasel ajal pikamaa veoautode sõitmist eriti aktiivselt, eriti Põhja-Itaalias. Palun jälgige liiklusreegleid ning pikamaa kaubavedudele seatuid tingimusi! Rikkumisele järgneb trahv, millele lisandub tihti paariks kuuks juhtimisõiguse äravõtmine Itaalias. Esineb ka autode arestimist ning kolmanda riigi kodanike puhul juhiloa äravõtmist. Eraisikute istumine pikamaa veoautode juhikabiinis on Itaalias keelatud.

Turvalisus

Soovitav säilitada ettevaatlikus oma isiklike asjade suhtes ning mitte jätta neid järelvalveta. Eriti tähelepanelik tuleb olla suuremate linnade rahvarohketes kohtades: raudteejaamades ja nende lähiümbruses, ühiskondlikes transpordivahendites, kohvikutes, lennujaamades.

Seoses jätkuva terrorismiohuga on Itaalia võimud panustanud turvalisuse tõstmisele kõikjal Itaalias. Alati tasub varuda lisaaega lennujaamas seoses põhjaliku turvakontrolliga.

Liiklejale

Vilkas liikluskeerises tuleb olla väga tähelepanelik nii jalakäijal kui autojuhil. Enne tee ületamist on mõistlik vaadata nii paremale kui vasakule. Soovitav on hoolega jälgida liikluseeskirju. Politseiametnikul on õigus teha väiksemate rikkumiste eest protokoll ja kasseerida kohapeal sisse väiksemad trahvid.

Eriti suvekuudel (tipphetk juulis ja augustis) võib sattuda  suurtesse liiklusummikutesse. Kindlasti ei tohi auto parkimisel nähtavale kohale jätta väärtuslikke esemeid. Samuti on soovitav hoida auto uksed lukustatuna ka sõidu ajal – esinenud on juhtumeid, kus hetkeks peatunud autodest kaovad avatud akna kaudu mobiiltelefonid, kotid jm isiklikud esemed.

ZTL (piiratud liiklusega ala) tähistus piirab isiklike ja rendiautode liikumist Itaalia ajaloolistes linnasüdametes. Kui hotell, milles peatute, asub sellises tsoonis, on soovitatav eelnevalt uurida hotellist võimalusi piiratud liiklusega alale sissesõidu ja seal parkimise kohta. Vanade väiksemate linnade külastamiseks on soovitav parkida oma auto keskusest eemale ning kasutada kohalejõudmiseks linnatransporti või parkida auto piiratud liiklusega alal tasulisse parkimismajja, mis vajadusel hoolitseb sissesõidukeelu eiramise tühistamise eest. Juhime tähelepanu asjaolule, et liikluspiirangud võivad linnades erineda. Liikluseks piiratud tsoonid on kaameravalve all ning trahvid edastatakse ka pärast Itaaliast lahkumist teie koduaadressile!

Milano ummikumaks

Milano linnasüdames on liikluse piiramiseks loodud tasustatud piirkond ”AREA C”, mis on väiksem ala ZTL-alal. 5-eurose ummikumaksu võib maksta näiteks koos parkimisega parkimisautomaadis (märkida tuleb kindlasti auto registreerimisnumber). Ka parklad pakuvad tihti soodsat ühist parkimistasu. Samuti saab vastavaid parkimispileteid osta  T-tubakakauplustest ning lehekioskitest.

Makset saab teha parkimise hetkest kuni järgmise päeva südaööni. Jälgimiskaamerad jälgivad piirkonnas sõitvaid autosid ning kui makse pole tehtud, määratakse trahv. Trahvid võivad ulatuda 50 kuni 130 euroni.

NB! Reisides autoga jälgi, et oleks vajalik kehtiv sõidukikindlustus ja  kehtivad juhiload ning kontrolli, kas auto tehnilised näitajad vastavad reisil läbitavate riikide nõuetele!

Tuleb arvestada, et suuremates linnades, näiteks Roomas ja Milanos võib liiklus olla piiratud õhusaaste tõttu ning antud päevadel on sõit keelatud kogu linnas. Vastavad päevad avaldatakse linnade ja kohaliku meedia kodulehtedel.

Liiklustrahvid

Vastavalt Itaalia liiklusseadusele (Codice della Strada) tuleb liiklusrikkumisest teada anda 90 päeva jooksul. Kui juht elab välismaal, 360 päeva jooksul. Juhi identiteet tehakse kindlaks rendifirma vahendusel või riikide ametiasustuste vahelises koostöös. On juhtumeid, kui autorendifirma võtab isikuandmete vahendamise eest samuti trahvisaaja krediitkaardilt väikese hüvitise. Vastav tingimus peab olema kajastatud rendifirmaga sõlmitud lepingus.

Soovitame trahvid maksta õigeaegselt, kuna maksmata trahvide eest hakkab jooskma viivis ning see toob kaasa erinevaid probleeme.

Mobiiltelefonide ja hands-free kasutamine sõidu ajal on rangelt keelatud. Trahvid võivad ulatuda kuni 646 euroni.

Ära unusta rohelist kaarti!

Roheline kaart on rahvusvaheline vastutuskindlustuse tõend, mille alusel hüvitatakse kannatanule liiklusõnnetuses süüdlase sõidukiga põhjustatud kahjud õnnetuse asukohariigis kehtivate reeglite järgi.

EL liikmes- ja lepinguriikidesse sõites on kasulik roheline kaart kaasa võtta.

Riigid, kus roheline kaart on kohustuslik: Albaania, Andorra, Bulgaaria, Bosnia ja Hertsegoviina, Horvaatia, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Rumeenia, Serbia ja Montenegro, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene ja Venemaa.

Riigid, kus roheline kaart on soovitav: Austria, Belgia, Hispaania, Holland, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti, Malta, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Suurbritannia, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Šveits, Taani, Tšehhi, Ungari.

Arstiabi

Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad Itaalias  ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel Itaalias elavate kindlustatud inimestega. Selleks peab kaasas olema Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta – maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida ka reisikindlustuse.

Kirikud

Kirikutesse lubatakse üksnes pikki pükse või seelikut ning õlgu katvat särki/jakki kandvaid külastajaid.

Streigid

Itaalias esineb aeg ajalt streike. Vahel on nende etteteatamise aeg väga lühike. Enim segadust võivad tekitada transpordiga seotud elualade streigiaktsioonid. Kui streik on käimas, tuleks varuda piisavalt aega ja arvestada võimalike ebamugavustega riigis ringi liikumisel.

Looduslikud ohud

Itaalia asub seismoloogiliselt aktiivsel alal, mistõttu võib esineda maavärinaid. Samuti asuvad Itaalias maailma tuntumad vulkaanid Vesuuv ja Etna, kuid ka Sitsiilia saare lähistel paiknevad Vulcano (Vurcanu) , Stromboli ja merepõhjas asuv Marsili.

Suuremate vihmasadude perioodil tuleb jälgida kohalike võimude ja tsiviilkaitse korraldusi.

Suusatajatel tasub jälgida külastava mäe ilmaolusid ja võimalikku laviiniohtu juba enne mäele minekut.

Juhul kui Eesti kodanik soovib minna Itaaliasse tööle või õppima asuda kauemaks kui 3 kuud, peab ta riigis viibimise registreerima elukohajärgse kommuuni rahvastikuregistris (anagrafe). Registreerimiseks on vajalik esitada töötamist või õppimist tõendavad dokumendid või tõendada rahaliste vahendite ja ravikindlustuse olemasolu. Viibimisega kuni 3 kuud võivad Eesti kodanikud esitada politseile Itaalias viibimise deklaratsiooni. Täpne informatsioon koos ankeetidega on Itaalia politsei kodulehel.

Hädaabinumbrid Itaalias:
Karabinjeerid (sõjaväeline politsei) 112
Politsei 113
Kiirabi 118
Tuletõrje 115

Juhime tähelepanu sellele, et Itaalial on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike sellest koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

The Luxury Travel Industry’s Slow Yet Steady March To Sustainability

According to Grand View Research, luxury travel is one of the most lucrative recreational industries, valued at just over $1.2 trillion. However, this immense market size is borne on the backs of the environment and the communities that receive luxury travelers. As a whole, the industry is responsible for a troubling chunk of waste generation and pollution, and this has been, by and large, concealed from its patrons, who, in all likelihood, might not have even cared. But their clientele is undergoing a rapid change, brought on by younger generations maturing and society becoming more ecologically concerned.

Only a select few companies employ socially conscious features, such as notifying travelers how much they reduced their carbon footprint by taking the bus. As such, the luxury travel industry must update its methods to maintain relevance. Here are some ways luxury travel companies are progressing towards sustainable business practices.

The Rise of Conscious Luxury 

The luxury travel market has been rushing to retool itself in recent years as sustainability has become an ever-increasing requirement in the eyes of many consumers. One thing that’s been coming up is the term “conscious luxury.” Industry leaders have defined it as awareness of the environmental impact of luxury travel and the industry taking steps to mitigate it. 

Industry veterans have realized that their niche has been providing extravagant and excessive service for the longest time. Considering the scarcity of resources and the environmental cost of producing enough to meet such demands, it has started to weigh heavily on the consciences of many in their client base. Some have even gone so far as to try to distance themselves from the word “luxury” altogether. This doesn’t change the fact that they are still effectively that, but it’s a good step towards finding a compromise between providing a fully accommodated getaway and sustainable consumption.

Most luxury travel executives who believe in “conscious luxury” rightly think they are unlikely to become paragons of sustainability despite their best efforts because of the very nature of their trade. But their new stance has produced good things, such as significantly reducing their plastic consumption, setting up amenities that double as small wildlife reserves, and minimizing their environmental impact on the places they pass through. 

Alternative Modes of Luxury Travel

It’s a well-known fact that air travel is one of the most significant contributors to emissions, not just among vehicles but all manmade processes. As such, the number of vacationers shying away from taking planes increases daily. But people don’t stop taking the plane, so this shift’s impact will likely be minimal. Hence, those looking for more eco-conscious travel modes have to look elsewhere.

The most significant emissions contributors, in terms of luxury vacations at least, are cruises, and the cruise ship industry has also been concentrating more effort into making their industry less destructive. They intend to do so primarily by employing alternative fuels such as methanol and liquified natural gas. Alternative modes of propulsion are also being looked into. For example, environmentalists have been pushing for sail technology to make a comeback for a while now, in the form of novel designs such as giant kites to tried-and-true ones such as sails. Others put an innovative spin on classic designs, such as an inflatable sail that could reduce the fuel consumption of something as big as a cargo ship by as much as 20 percent.

It would still be a while before cruise ships would be anywhere, even approaching carbon neutrality. But other means of luxury transport are taking the stage to fill the gaps for now. Foremost among these are luxury rails. Thanks to the recent clamor for better mass transport, the luxury rails sector has been seeing remarkable gains in the past few months, especially in the younger market. While the industry isn’t quite as advanced as something that has existed as long as luxury cruises, rail travel is still established enough for progress to be smooth, provided that demand keeps rising. 

Giving a Luxury Touch to Ecotourism

On paper, the added demands of sustainability are a burden to businesses. But many travel agencies are working around this by leaning into the “luxury ecotourism” angle. This is built upon bringing tourists closer to nature and wildlife. Having the experience center on this aspect gives travel companies a relatively lower-cost way to enhance the “luxury” feel. This frees up more resources for them to raise the sustainability of their service even further.

Already we’re beginning to see things like a safari with electric vehicles finding footing in the premium travel space. With further advancements in eco-friendly transport on the horizon, rising industries such as luxury road trip planners will also be able to go green. They’ll be able to rent out cars that can recharge at public charging stations, providing a more environmentally responsible way to take a weekend getaway on the open road. This offers luxury travel companies that already provide a more sustainable mode of road travel, such as going by bus, a way to further reduce their carbon footprint.

Bridging the Generational Gap 

As antithetical as it may sound, the luxury travel industry may need to make its services more accessible to customers from lower income brackets to survive. The amount of wealth held by the average individual has declined steeply with each generation, and nowhere is this more palpable than with Generation Z. While some experts have projected a much greater income potential for the generation than previous ones, the vast majority of its members still report that they live paycheck to paycheck. Considering that Gen Y and Z will be their primary client base in a few decades, sweeping changes ensure that the industry will be able to cater to them and that they will even want to be catered to by the industry in the first place. 

One edge that luxury travel has is the ability to invest in technology. Most companies have the resources to upgrade technological amenities to a level that makes the experience as convenient and pleasant as possible for the younger generation. This resonates well with Gen Y and Z, with the latter frequently referred to as the first “digital natives,” being highly attuned to technology. Gen Z is also considered to be the most socially concerned generation yet. These luxury travel companies must align themselves with these sensibilities to avoid alienating themselves from this demographic. Another strong point to focus on is normalizing sustainability practices and social responsibility.

Despite the immense collective resources of the luxury travel industry, there are still many obstacles to hurdle before they can be considered indeed on the way to carbon neutrality. Supply chain and infrastructure are the biggest ones and aren’t so easily worked around. Going green is a much more monumental undertaking for the luxury travel sector, as they need to consider not only their own logistical systems but that of the world at large as well, by nature of their service. But as long as demand keeps nudging the industry towards sustainability, it will be achieved.

Reisi targalt Lätti!

Planeerid reisida lähiajal Lätti, et külastada näiteks Riia loomaaeda, Siguldat, Jurmalat või Riia vanalinna? Läti on kindlasti üks eestlaste poolt kõige enam külastatum riik. Juhul kui oled juba Lätit varem korduvalt külastanud, võib meie lõunapoolne naaberriik siiski sind üllatada. Sellekspuhuks anname mõned näpunäited, kuidas võimalikult arukalt Lätti reisida ning olla valmis riigis kehtivateks reegliteks või piiranguteks.

Enne reisi

Enne reisileminekut tasub kindlasti kontrollida üle oma ID kaardi kehtivust. Passi Lätti reisimisel vaja ei ole, kuna tegemist on Euroopa Liidu sisese riigiga, kuid ka pass sobib reisidokumendiks. NB! Juhiluba ei ole reisidokument. Pea meeles, et Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel). Lisaks tuleb mainida, et ära unusta reisil olles hoida oma dokumente ja raha kindlas kohas.

Õnnetus ei hüüa tulles ning just seetõttu tasub kindlasti sõlmida reisikindlustus ning taotleda Euroopa Ravikindlustuskaart.

Lisaks sellele on väga kasulik reisi sihtpunktid eelnevalt ette planeerida. See on kasulik, kuna kui teil on näiteks kindel plaan minna restorani, aga saate kohapeal alles teada, et pididte laua ette broneerima ja enam pole vabu kohti, siis just selliste olukordade vältimiseks on kasulik veidi oma tegevused ette mõelda.

Peale selle tasuks planeerida kuidas plaanite riigis ringi liikuda – on selleks nt auto või ühistransport. Kui reisite Lätis autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm). Kasulik on alla laadida ka Google Mapsi rakendus, et uues linnas ära ei eksiks.

COVID-19 piirangud – kas need veel kehtivad?

Lätti sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ja EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu ei nõuta. Piirangud kehtivad vaid kõrge riskiga riikidest sisenemisel, ent selliseid riike ei ole määratletud. Ka maskikohustus (meditsiiniline mask või FFP klassi klapita respiraator) kehtib vaid sotsiaalhoolekandeasutustes ja tervishoiuteenuse saamisel. Üldiselt riigisiseselt maski mujal kandma ei pea.

NB! Läti võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Kahtluse korral uuri värskeimat informatsiooni! Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Läti saatkonna poole Tallinnas. 

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Lätti reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Läti võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Läti saatkonda.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Läti Vabariigi Suursaatkond

Tõnismägi 10, 15190 Tallinn

Tel: +372 627 7850

E-post: embassy.estonia@mfa.gov.lv

Aukonsulid

Läti Vabariigi Aukonsulaat

Mr Gert Tartlan

Lääne 1B, 41543 Jõhvi

Tel: +372 516 7679

E-post: gert@ferdmaster.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Riias

Skolas 13 LV-1010 Riia

Tel: (371) 6781 2020

Faks: (371) 6781 2029

E-post: embassy.riga@mfa.ee

Majutus Saaremaal

Saaremaa on väga eriline koht. Kui otsustad seda avastama hakata, tasub varuda mitme päeva jagu aega, sest teha on tõesti palju. Selleks, et Eesti suurima saare külastust mere ääres nautida, on vajalik hubane majutus, kus päeva lõpus lõdvestuda. Saaremaal on ööbimiskohti õnneks palju – alustades külalistemajadest ja lõpetades privaatsete puhkemajade ja kämpingutega.

Spaade paradiis

Saaremaad võib kutsuda spaahotellide paradiisiks. Enamik Saaremaal asuvast 8 hotellist asuvad Kuressaares, kuid mõned asuvad ka väljaspool linna. Spaades saab nautida mudavanne, veekeskust, massaaže, kadakahoolitsusi ning keha ja vaimu turgutavaid saunu.

Kõige vajalikuga Arensburgi hotell asub vaid mõne meetri kaugusel Kuressaare peatänavast. Majutusasutus on jagatud kaheks: hoone ajalooline osa asub enam kui 300 aasta vanuses majas ning selle kõrval paikneb hotelli moodne osa koos stiilsete ja unikaalsete tubadega.

Asa Spa Hotell pakub lõõgastusvõimalusi nii lastega peredele kui paaridele. Hotellis saab nautida rikkalikku hommikusöögi, uhiuut saunakeskust ning jõusaali. Lisaks on olemas parkimise võimalus ja tasuta Wifi ühendus.

Hotell Saaremaa asub mere ääres, vaid paari meetri kaugusel Mändjala rannast. Seal aitavad keha turgutada Tai massöörid, kes igal kevadel spetsiaalselt selleks puhuks Eestisse lendavad. Hotell on suurepärane puhkuspaik neile, kes eelistavad vaikust ja rahu.

Grand Rose Spa Hotell on üks Saaremaa romantilisemaid peatuspaiku. Sellel spaal on kõige rohkem saunu kogu Saaremaal. Nagu nimi ütleb, on hotellis läbiv roosimotiiv. Spaast leiab mitu basseini ning 7 erinevat niššisauna, mille hulgas on soolasaun, kadakasaun, kasesaun ja aroomisaun. Muidugi ei puudu hotellist elegantne restoran, kus on võimalik tänu liigendatud ruumidele nautida imelist õhtusööki.

Georg Ots Spaa Hotell on pööranud erilist tähelepanu lastega puhkajatele. Nimelt leiab restoranist eraldi lastemenüü ning pere pisemad saavad nautida mõnusaid hoolitsusi ja lõbusaid ettevõtmisi hotelli Lasteklubis. Täiskasvanutele on välja töötatud spetsiaalne hoolitsustesari KENA. Georg Ots Spaast leiab lõõgastavaid hoolitsusi, saab ujuda soojendusega välibasseinis ning seal nii suvel kui talvel tähti, kuud ja päikest vaadelda.

Promenaadil, Lossipargi kõrval asub tõeliseks rannapuhkuseks sobiv Meri Hotell. Värskelt renoveeritud saunadega basseinialast leiab pingetest vabanemiseks kõik vajaliku. Lisaks sellele on majutusasutuses võimalik korraldada konverentse, peoõhtuid ja suuremaid üritusi.

Kuigi Johan Spaa Hotell on Kuressaare spaadest kõige uuem, on sel juba mitmeid lojaalseid kliente. Hotelli interjöör on minimalistlik ning maitsekas. Eriliseks teevad majutuse privaatsaun ja maja katuseterrassil asuv mullivann, kust paistavad Kuressaare vanalinna katused ja kolmnurksed väljakud.

Ajaloolised mõisad ja romantilised tuulikud

Mitte kõigile ei ole rahvarohked hotellid meeltmööda. Neile, kes puhkuse ajal rohkem privaatsust otsivad, pakub Saaremaa metsadesse peidetud külalistemajades peatumise võimalust ning mõisamajutust.

Kotlandi Mõis asub Kuressaarest 30 kilomeetri kaugusel. Mõis on igati peresõbralik: selles on 7 magamistuba, 3 vannituba ning puhketuba ja köök. Puhkemaja kõrval on eraldi saun ning metsajärve ääres veel teinegi suvine iglusaun. Lisaks laiub viie minuti autosõidu kaugusel Pihela liivarand.

Kui paljud meist saavad öelda, et on ööbinud tuulikus? Saaremaal Sõrve sääres asuvas Ohessaare Tuulikus saab just seda teha. Pukktuuliku saad rentida terves ulatuses: teisel korrusel on kaheinimese sviit, kust paistab päikeseloojang ning meri ja esimesel korrusel on diivan, millelt saab hommikust päikesetõusu nautida.

Loona mõisa külalistemaja on 11-toaline häärber, mis majutab kuni 21 külalist. Maja on ligipääsetav ka ratastooli ning liikumisraskustega inimestele. Mõisa ait asub peamajast 150 meetri kaugusel. Hoone esimesel korrusel asub hubane magamistuba ning kõige vajalikuga varustatud köök. Ärklikorrus mahutab 7 ööbijat.

Pädaste mõis on vaieldamatult üks piirkonna suursugusemaid häärbereid. Tegemist ei ole küll Saaremaa, vaid hoopis Muhu saare uhkusega. Luksuslik mõis on täielikult renoveeritud ning majutuse juurde kuulub ka saunade ja päikeseterrassiga spaakompleks, 7 hektari suurune mõisapark ning neljal korral Eesti parimaks lokaaliks tunnustatud restoran Aleksander.

Privaatse puhkuse Saaremaa kadakate keskel saab veeta Vanatuuliku puhkekeskuses. Vanatuuliku puhkemajad asuvad vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel kaunist rannast. Lisaks saab seal nautida väliköögi mõnusid ning heita pilgu peale kohalikule pukktuulikule. Suvel on võimalik lõõgastuda maasaunas ja kümblustünnis. Viimasest paistab öösiti piltilus tähistaevas.

Elamusmajutus ehk teist moodi puhkus

Lisaks Ohessaare Tuulikule leidub Saaremaal teisigi põnevaid puhkemajasid. Elamusmajutuses ööbimine on suurepärane viis veeta puhkust teistmoodi kui oled harjunud.

Merevaatega Üügumetsa puumajas saab ööbida nii üksi, kahekesi kui ka terve perega. Muhu põhjarannikul asuv erilist puumaja ümbritseb kadakate ja mändidega mets. Majast vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel laiub muinasjutuline Üügu pank ning rannajoon. Puumaja all on väliköögiga terrass, kus saab hommikukohviga linnulaulu kuulata. Maja kõrval leiab aset uhiuus pesuruum, kus on võimalik end sooja veega värskendada.

Omapärane Saare glämping pakub puhkamiseks puidust platvormile paigaldatud glamuurset telki. Tuba-telk on sisustatud kaheinimese voodiga ning kahe lahtikäiva tugitoolvoodiga. Magamiskoht on valgustatud, igati ilmastikukindel ning soojustatav köetava malmkaminaga. Telgist 100 meetri kaugusel saab privaatses rannas ujuda ja kalastada. Lisaks asub saare populaarseim surfikoht Üüdibe rand vaid mõne kilomeetri kaugusel.

Pulli küla lähistel on puu otsas veel teinegi maja. Onn asub linnakärast eemal ning on metsa peaaegu et ära peidetud. Puumajas on soojendus, suur mugav voodi ja lambikesed. Õuest leiab võrkkiikede ja diivanitega terrassi ning gaasipliidiga kööginurga. Kaugel ei asu ka erarand, kus end hommikusupluseks vette kasta.

Majutus Saaremaal Kuressaares

Kuressaarest leiavad endale sobiva majutuse nii privaatsuse armastajad kui spaamõnude otsijad. Lisaks spaahotellidele on võimalik peatuda ka puhkemajades või öömajana rentida hoopis külaliskorteri.

Pargimaja külaliskorterid asuvad lossipargi vahetus läheduses Kuressaare kesklinnas. Ajaloolised korterid asuvad minutite kaugusel Kuressaare linnusest ning pealinna parimatest kohvikutest ja restoranidest. Idülliline 1930-40ndate aastate stiilis sisustus teeb puhkusekogemusele eriti õdusaks.

Kämpingumaja Cozy Summer House lubab külastajal ööbida linnakärast eemal, kuid siiski Kuressaarest välja sõitmata. Suvemaja on ümbritsetud rohelise aia, õunapuude ja lilledega. Lisaks on külaliste kasutuses privaatne terrass.

Kuressaare majutusvõimalused ei piirdu ainult majadega. Kui soovid veeta öö tähtede all, siis Kuressaares on see võimalik. Aia tänaval asuv Kuressaare Kämping laseb külastajatel privaatses õunapuudega aias ise oma telgi püsti panna. Lisaks on olemas kahe- ja kolmekohaliste telkide rentimise võimalus. Ainulaadne linnakämping on miski, mida igalt poolt ei leia.

Mitmed majutusasutused pakuvad lisateenusena jalgrattarenti või kalastuskogemust. Võluva looduse nautimiseks leiab linnast palju erinevaid matkaradasid. Saaremaa on paik, kus mereäärsete mõisate kõrval on iidsed metsad ning kaskede vahel on tuulikud. Tegemist on igati maagilise paigaga, kus leiab tegevust nii soojal suvel kui lumisel talvel.

Ööbimine Saaremaal

Ka väljaspool Kuressaaret jagub ööbimisvõimalusi Saaremaal.

Pähklimäe Laagrikeskus

Antud Saaremaa majutuspaik on loodud eelkõige laagrite pidamiseks lastele ja noortele. Sellest hoolimata on võimalik seal ka lihtsalt ööbida või pidada sünnipäevi kuni 80 inimesega. Olemas on peamaja ning sellele lisaks kämpingud, kuhu mahuvad 4 inimest. Majas on olemas kõik eluks vajalik ning väljas asuvad lisaks ka mänguväljak, spordiväljak, grill, lõkkekoht, välilava ning istumisvõimalused.

Tamme Ökotalu

Hiievälja külas asub Tamme Ökotalu kämping. Tegemist on iidse hiiega, kus saab muust maailmast puhata. Õues on olemas kiigud, laululava, lõkkekoht, grillimisvõimalus ning koduloomad. Kaasa tohib võtta ka oma lemmikloomad. Ööbimiskoht pakub voodikohti kokku 25 ning lisaks on võimalus telkida 10 telgiga.

Ninase puhkeküla

Ninase puhkeküla asub Saaremaal Tagaranna külas. Paik asub täiesti puutumatus looduses männimetsa all. Ööbimiseks on metsa all väikesed kämpingud. Olemas on ka saun ning rentida saab nii surfilaudasid kui jalgrattaid. Lisaks saab ka telkida ning lõkkekohas lõket teha. Kämpingumaju on kokku 12 ning need mahutavad kuni 26 inimest.

Puhkemajad Saaremaal

Õnneoru puhkemaja

Saaremaa mändide ääres asub kaunis ja privaatne Õnneoru puhkemaja. Tegemist on 2-korruselise majaga, kuhu mahub ära 8 inimest või 3 perekonda. Olemas on ka lisa magamiskohad. Toad on tõeliselt helged ja hubased ning akendest avaneb kaunis metsavaade. Olemas on nii saun kui ka kümblustünn.

Rootsimaa Puhkemaja

Rootsimaa puhkemaja Saaremaal asub privaatses asukohas, kuid siiski küla keskel. Maja mahutab 10 inimest ning pakub tõeliselt mõnusat võimalust puhkamiseks. Olemas on kõik eluks vajalik kui ka saun ning isegi suitsuahi. Rand asub pooleteist kilomeetrise jalutuskäigu kaugusel. Saab aega veeta ka terrassil, kus on grillimisvõimalus. Kaasa võib võtta oma lemmikloomad.

Hallika Puhkemaja

Hallika puhkemaja pakub võimalust kuni 6 inimesele privaatselt puhkamiseks. Tegemist on vaid paar aastat vana majaga, kus on olemas kõik eluks vajalik kui ka elektriküttega saun ning muud mugavused. Saadaval on Wifi ning võimalus on ka televiisori vaatamiseks. Terrassil saab grillida ning mugavalt aega veeta. Ka lemmikloomad tohib kaasa võtta.

Villa Mia

Villa Mia on tõeliselt mõnus paik, et veeta aega kuni 11-liikmelise seltskonnaga. Olemas on saun, kust saab soovi korral hüpata otse tiiki! Majas on kõik eluks vajalik ning ka mugavused nagu grillimisvõimalus ning saun. Tegemist on privaatse paigaga ning küla ise on ka vaatamisväärsuseks, sest sealne elu käib maailma veerel. Nautida saab tõelist maaelu – käia seenel, sõita rattaga, minna paadiga merele, käia kalal ja palju muud.

10 põhjust, miks reisimine on oluline

Me kõik teame, et reisimine on tore, huvitav ja lõbus tegevus ning enamik meist ihaldab argielust eemale saada ning reisil veidi puhata. Kuid mida reisimine veel meile annab ning miks inimesed seda pidevalt teevad? Järgnevalt räägime lähemalt, mida positiivset reisimine endaga kaasa toob.

Kultuuride tundma õppimine

Üks olulisemaid põhjuseid, miks reisimine on oluline, on kohalikku kultuuri sukeldumine. Kuigi reisimine annab teile võimaluse lõõgastuda ja vaatamisväärsustega tutvuda, võimaldab see ka sukelduda kohalikku kultuuri ja õppida maailma kohta rohkem kui ühestki raamatust või internetist. Mõnele inimesele meeldib reisimise idee, sest see võimaldab neil kohtuda uute inimestega kõigilt elualadelt.


Kui külastate uut kohta, siis kohtute paratamatult uute inimestega ja avastate uut kultuuri, olenemata sellest, kas reisite grupis või üksi, toob see teile palju kasu näiteks teadmiste osas. Kusjuures see võib teile endale märkamatuks jääda, aga tihti märkavad seda näiteks teie pere ja sõbrad kui nendega suhtlete. Reisides näete uusi asju, maitsete erinevaid toite, kohtute uute inimestega ja kogete uusi kultuure. Lisaks asute tegelema uute tegevustega, mis pole teie kodulinnale ja tavadele omased.

Mugavustsoonist väljumine

Reisimine on üks parimaid viise enda proovilepanekuks ja mugavustsoonist väljumiseks. Olgu tegemist uue osariigi või täiesti uue mandriga, reisimine kohta, kus te pole kunagi käinud, on suurepärane viis vanast rutiinist väljumiseks ja kujutlusvõime taastamiseks. Lisaks võib noores eas reisimine olla suurepärane platvorm oma elukogemuste mitmekesistamiseks ja teadasaamiseks, mis on teie elu eesmärk.

Uued kogemused ja teadmised

Reisimine on suurepärane võimalus õppida uusi asju. Reisimine aitab iseennast tundma õppida isegi rohkem kui lihtsalt keeli. Lisaks võib reisides saadud kogemus aitata sul elule avatumaks muutuda.

Uued tutvused

Kui reisite üksi, saate reisi ajal endaga „sõprust luua” ja olete rohkem valmis kohtuma uute inimestega, kellest võivad lõpuks saada eluaegsed sõbrad. Inimesed, kellega teel kohtute, ja teie sõprade kogemused on asjad, mis jäävad teiega veel kauaks ka pärast reisimist. Teiste inimestega reisimine aitab teil neid tundma õppida ja nendega suhelda. Mida rohkem õpid, seda rohkem saad suhelda täiesti uue inimrühmaga.

Investeering iseendasse

Tihtipeale näete reisides, et maailm on täis ilusaid inimesi ja asju. Eriti kui lähete kohta, kus te pole kunagi varem käinud, tundub kõik värske ja uus. Reisimine annab võimaluse kohtuda uute inimestega, kuulata muusikat, maitsta uusi toite ja avastada teisi kultuure, tavasid ning kombeid. Reisimine on midagi enamat kui vaatamisväärsuste vaatamine ja pildistamine, see toob uusi ideid ja vaatenurki ning on tõeline investeering iseendasse.

Põnevad mälestused ja lood

Reisimine loob sinu ellu põneva loo, mida tasub kõigile oma sõpradele rääkida. Teie reisid viivad teid seiklustesse ja aitavad luua igavesi mälestusi. Vanas eas elule tagasi vaadates, ei mäleta te mitte materiaalset vara, vaid kogemusi, mida olete kogenud, inimesi, kellega olete kohanud, ja hämmastavaid kohti, mida olete oma reisidel näinud. Kõik need kultuurikogemused reisimise ajal tuletavad teile meelde, et maailm on suur ja lai koht, mis ulatub teie kodulinnast või teie elukohast palju kaugemale.

Uute keelte õppimine

Keel on oluline tööriist, millel on võime kujundada meie maailmavaadet. Isegi vabalt keelt valdamata, võib mõne kohaliku fraasi õppimine teie reisikogemust mõjutada või tulla teile tulevikus kasuks.

Uus perspektiiv

Igapäevaellu takerdununa, on lihtne unustada, mis teil olemas on. Tihti ei väärtusta me piisavalt kõike, mis meil olemas on enne seda, kui oleme näinud seda mis toimub mujal. Teise koha avastamine annab teile uue hinnangu oma kodulinnale, maale ja „päris elule”. Kui olete tagasi, tunnete end õnnelikuna, et elate oma kodumaal. Näete, et tegelikult pole kusagil paremat kohta kui kodu.

Puhkus

Vahel on rahulik puhkus just see, mida vajad, et värskelt ja puhanuna jätkata tööd ja igapäevaelu. Eestile iseloomulikud sombused ilmad võivad tekitada väsimust ja stressi ning sel puhul tasub võtta hetk puhkamiseks näiteks soojal maal. Reisil on mõnus lihtsalt lõdvestuda ja hetkes kohal olla. Loksuv vesi ja päikesesoojus koos lainete müraga sobib ideaalselt akude laadimiseks. Reisimine aitab teie vaimul ja kehal taaskäivitada viisil, mida te kodus ei saavuta.

Reisides näed uskumatuid kohti

Meie maailm on täis hingematvaid sihtkohti, nii looduslikke kui inimtekkelisi, ja võib mõelda, kas kõige nägemiseks piisaks ühest elueast.

Peaaegu igal paigal maailmas on pakkuda midagi ainulaadset. Vapustava koha nägemise kogemus on midagi, mida ei saa asendada materiaalse omandiga – ja saate sellest isegi suurepärase Instagrami pildi.

Reisi nii palju kui võimalik!

Reisimine on lõbus tegevus, mis avab silmad uutele kultuuridele ja kogemustele – nii vaimsetele kui ka füüsilistele. Reisivad inimesed saavad sageli väärtuslikke elukogemusi, mis aitavad neil uusi kultuure paremini mõista. Samas peavad reisijad olema valmis ka muutusteks, millega nad uue koha külastamisel kokku puutuvad. Ükskõik kuhu nad ka ei läheks, saavad inimesed oma reisidest kasu tänu oma uutele kogemustele, õpitud õppetundidele ja kestvatele mälestustele. Seega on reisimine igati kasulik tegevus ning igaüks meist peaks kasvõi korra elus kodumaalt eemal käima ja teisi riike avastama!